S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Používáním stránek Presenter.cz souhlasíte s ukládáním souborů cookie na vašem zařízení.

Jak používat barevné křídy na vlasy?

24.02.2020

Jak používat barevné křídy na vlasy?

Barevné křídy na vlasy jsou nezbytným doplňkem každé ženy či dívky. Barevné vlasy si můžete nechat udělat na různé párty či večírky, nebo je můžete nosit pravidelně jako módní doplněk k Vašemu outfitu. Nejlepší je, že si vlasy můžete nabarvit křídami jednoduše i doma, a my Vám ukážeme jak na to!


Barvení vlasů křídami

Oblékněte si ochranné rukavice a plášť případně staré oblečení, zkrátka tak, abyste se při aplikaci kříd na vlasy zbytečně neušpinili. Pokud se i přesto dostane křída na pokožku, tak se však nic neděje, jednoduše jí smyjete vodou s mýdlem.

Namočte vlasy do vody a vysušte ručníkem, případně je navlhčete pomocí nádobky s rozprašovačem.

Rozdělte vlasy na jednotlivé pramínky, pak uchopte pramínek vlasů, stočte ho a přejíždějte křídou odshora dolů tam, kde chcete mít vlasy nabarvené. Takto pokračujte i s dalšími prameny vlasů.

V některých návodech se také uvádí, že máte křídu ponořit do misky s vodou, a poté nanášet. I tato varianta je možná.

Barevné křídy na vlasy

Fixace

Následně přichází fixace, která zabrání prášení a barvení křídy během dne. Plastovým či lehce omyvatelným hřebenem vlasy rozčešte. Doplňte vybledlá místa a poté znovu rozčešte.

Jestli chcete, aby Vám křídy na vlasech vydržely co nejdéle, nabarvené vlasy vysušte fénem, žehličkou či kulmou na vlasy.

Pokud chcete barvu na vlasech oživit, naneste na barvené vlasy vlasový olejíček, barvu zvýrazní a zároveň ochrání vlasy před případnou vysokou teplotou fénu či žehličky.

Nakonec nabarvené vlasy pro lepší výdrž barvy doporučujeme zafixovat lakem na vlasy.

 

Tipy pro světlé vlasy

Na velmi světlých vlasech může barva vydržet i déle než tři umytí nebo může zanechat zbytky barvy. Řešením je běžný šampon s heřmánkem, který vrátí vlasům přirozený lesk a původní odstín.


Tipy pro tmavé vlasy

Na tmavé nebo černé vlasy použijte nejdříve bílou barvu a teprve poté nanášejte na vlasy požadovaný barevný odstín – křída totiž poté na tmavých vlasech lépe vynikne.

Vlasy barvené barevnými křídami na vlasy

Doporučujeme

  1. - Vyvarujte se nevýrazným odstínům a dejte přednost například modré, fialové, zelené či červené barvě.
  2. - Chcete-li dosáhnout jemnějšího barevného odstínu, než mají křídy, zesvětlete předtím vlasy barevnou křídou. Křídy můžete bez problémů kombinovat a vytvářet nové odstíny.
  3. - Než půjdete s nabarvenou hlavou spát, dejte si pod hlavu ručník. Při nočním převalování se v posteli se totiž křídy mohou drolit a prášit. Křídy jdou sice dobře vyprat, prevence je ale nade vše.


Co určitě nedoporučujeme

  1. - Aplikovat křídy na vlasy ošetřené vlasovou kúrou se silně vyhlazujícím účinkem
  2. - Dávat barevné křídy na vlasy, které jsou již upravené gelem nebo voskem
  3. - Opomenout vysušení čerstvě nabarvených vlasů
  4. - Vystavovat se dešti či silně kartáčovat vlasy krátce po jejich nabarvení

Pokud chcete zakoupit barevné křídy na vlasy, najdete je v našem obchodě v balení 12ti barev zde.

ZDUzNzZi