S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Používáním stránek Presenter.cz souhlasíte s ukládáním souborů cookie na vašem zařízení.
Ok

Jak vybrat nafukovací vak pro pohodlné ležení

05.01.2020

Jak vybrat nafukovací vak pro pohodlné ležení

Nafukovací vaky na ležení též nazývané Lazy Bag jsou dnes oblíbeným doplňkem každé domácnosti. Výhodou těchto odpočívacích vaků je především jejích jednoduché používání, design a skladnost. Můžete je tak využívat doma, na zahradě nebo třeba na dovolené u moře.

Dají si jednoduše nafouknout bez pumpičky pomocí vzduchu, navíc je také můžete zabalit do batůžku na záda a vzít si je tak prakticky kamkoliv s sebou.

Nafukovací vak na ležení dělíme zpravidla na jednovrstvý a dvouvrstvý, a to podle jeho tipických vlastností.

 

Nafukovací vak – jednovrstvý

Tento nafukovací vak je specifický především svým využitím na vodě díky jeho nepromokavé vrstvě. Díky této jedné vrstvě má odpočívací vak také mnohem nižší hmotnost, je tedy jednoznačnou jedničkou na cesty. Navíc jeho nosnost činí až 200 kg, takže se na něj mohou v klidu posadit bez obav i dva lidé. Jednovrstvý nafukovací vak má však jednu jedinou nevýhodu, a tím je jeho cena. Jednovrstvý sedací pytel seženete zpravidla za dvojnásobek ceny vaku dvouvrstvého, má však zase celou řadu výhod, takže záleží na vás, jestli tento vak upřednostníte. Více zde.

 

Výhody

- Skladnost, lehkost

- Využijete na souši i ve vodě

- Jednoduchá obsluha

- Velká nosnost

- Snadná údržba

 

Nafukovací vak – dvouvrstvý

Nafukovací vak se dvěma vrstvami najdete za mnohem nižší ceny než vak jednovrstvý. Materiál, ze kterého je tento odpočívací vak vyroben navíc působí mnohem kvalitněji možná je to dáno právě těmito dvěma vrstvami. Co se týče nosnosti, nafukovací vak – dvouvrstvýnosnost 150 kg, tedy o něco méně než předchozí vak, pro jednoho člověka však nadmíru dostačující. Jeho nevýhodou může být naopak to, že není vhodný pro použití ve vodě, a také se o něco hůře nafukuje. Tento sedací vak však najde skvělé využití doma či na zahradě. Více zde.

 

Výhody

- Skladnost a přenosnost

- Vhodný do interiéru i exteriéru

- Voděodolný nepropustný materiál

- Snadné nafouknutí bez pumpy

- Flexibilita použití

- Snadná údržba

Všechny nafukovací sedací vaky najdete zde.

YTQ1N