S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Používáním stránek Presenter.cz souhlasíte s ukládáním souborů cookie na vašem zařízení.

Náramek přežití, dárek pro vášnivého cestovatele

11.12.2019

Náramek přežití, dárek pro vášnivého cestovatele

Pokud rádi cestujete, jste příznivcem vysokohorské turistiky a adrenalinových sportů, určitě není radno zapomínat na naše bezpečí a zdraví. Ve světě jsme jako Češi známí tím, že co se týče především horské turistiky hodně riskujeme. Nedbáme často na dostatečné vybavení do hor a zbytečně podceňujeme jejich moc a sílu.

Jestli tedy jste dobrodružným typem člověka, nebo znáte někoho v okruhu své rodiny či přátel, máme pro vás zajímavou praktickou vychytávku do nebezpečných podmínek. Představujeme vám náramek přežití. Tento náramek může ve špatných podmínkách v horách či třeba někde v džungli dokonce zachránit život.

Náramek přežití je přitom docela jednoduchá záležitost. Je to praktický doplněk, který by na žádné túře s ohledem na bezpečnost neměl chybět. Tento náramek přežití má totiž v sobě zabudovány tři důležité funkce – křesadlo s ocílkou, píšťalku a lano. Pokud budete v nouzi, toto mohou být právě ty nejdůležitější věci, které budete potřebovat!

náramek přežití

Jak tedy tento náramek přežití používat?

 

Křesadlo s ocílkou

Na náramku přežití najdete křesadlo a ocílku. Křesadlo a ocílka jsou umístěny vždy na jedné a druhé přezce. Jakmile je o sebe začnete škrtat, začnou se mezi nimi vytvářet jiskry, kterými snadno rozděláte oheň. To se dá využít například v horském lese a pokud je zrovna mokro, je dobré porozhlédnout se i po kůře z břízi, která výborně hoří, a dá se tak za její pomoci rozpálit křesadlem oheň i v deštivém počasí!

Píšťalka

Tento náramek přežití má na sobě zabudovanou také nouzovou píšťalku. Tato malá nouzová píšťalka je umístěna na jedné z přezek náramku, a dá se tak díky ní jednoduše přivolat pomoc v případě nouze. Je totiž slyšet na velké vzdálenosti a v horách vždy platí, že signál píšťalky značí potřebu akutní pomoci.

 

Pevné lano

Když celý náramek rozmotáte, zjistíte, že je složen jako jedno velké lano. Lano je poměrně pevné, a dá se tak využít na řadu věcí. Má délku téměř 3,4 metrů s maskáčově zeleným odstínem.

Náramek přežití můžete zakoupit na našem e-shopu přímo zde.

M2Y2N2